Charakterystyczna stylistyka, świetne wykonanie, wysokojakościowe materiały i przyjazna zwierzętom filozofia – tak w skrócie można opisać szwedzką markę Vagabond, która na rynek obuwniczy wkroczyła ponad dwadzieścia lat temu. Czego jeszcze o niej nie wiecie?

Modele inne niż wszystkie

Na tle firm projektujących obuwie ze skóry Vagabond zdecydowanie się wyróżnia. To w dużej mierze zasługa projektantki, która od lat trzyma się podobnej stylistyki. Prawda jest taka, że tych butów nie da się pomylić z żadnymi innymi. Kozaki Vagabond są bardzo wyraziste. Na pierwszy rzut oka wyglądają na bardzo wytrzymałe i rzeczywiście tak jest. W ofercie szwedzkiej firmy są również skórzane czółenka i płaskie buty za kostkę, jednak to z ciężkich, motocyklowych botków marka znana jest najbardziej. Mają stabilne, grube obcasy, często trekkingowe podeszwy i świetnie komponują się z klasycznymi stylizacjami. Nic więc dziwnego, że kobiety je pokochały. Co ciekawe, sama projektantka opowiada o tym, że przed projektowaniem nowej kolekcji wraz z zespołem odwiedzają muzea i wystawy sztuki w poszukiwaniu inspiracji.

Marka z misją

Skąd pomysł na nazwę? Vagabond to nic innego, jak wędrowiec. Buty są przeznaczone dla kobiet żyjących w pędzie, więc ogromny nacisk kładzie się przy ich projektowaniu na zapewnienie komfortu przez cały dzień. Ogromne znaczenie w procesie twórczym mają testy! Stworzony przez szewców prototyp modelu jest poddawany sprawdzeniu wytrzymałości i wygody. Może właśnie w tym tkwi fenomen butów Vagabond? Zanim wejdą na rynek, muszą być perfekcyjne.

Skóra naturalna vs. Miłość do zwierząt

Ekologia ma znaczenie, szczególnie w czasach, w których coraz więcej ludzi angażuje się w walkę o ochronę praw zwierząt. Nawet wielkie domy mody, które korzystały z naturalnych futer powoli zawracają z obranej ścieżki, tworząc efektowne syntetyki. Ich tropem poszła też Marie Nilson Peterzen – założycielka Vagabond, stawiając sobie za cel znalezienie najlepszego zamiennika naturalnej skóry. Ten był surowcem, z którego uszyta została limitowana kolekcja butów na wiosnę 2016. Czy filozofia przyjazna dla zwierząt przetrwa w marce, dopiero się okaże!

Szwecja kojarzy nam się z ubraniami z H&M’u i meblami z Ikei, jednak Vagabond góruje nad dwoma ogromnymi koncernami jedną, najważniejszą cechą – dobrą jakością! Buty, które opuszczają pracownię marki są wytrzymałe, dobrze wykonane i bardzo designerskie.

[su_slider source=”media: 141,140,139,138,137,136,135″ height=”600″]

 

0 Komentarze