Niektórzy powiedzą, że świat obuwniczy widział już wszystko i trudno o powstanie innowacyjnych modeli czy technologii. Okazuje się, że prawda jest jednak zupełnie inna. Najlepszym tego przykładem jest wizjonerska marka United Nude, która zachwyca swoimi nowoczesnymi projektami. Sylwetki, inspirowane bryłami geometrycznymi i formami architektonicznymi, zyskały uznanie znawców mody na całym świecie. Co wyróżnia United Nude? Matematyczna dokładność oraz niespotykana wcześniej fantazja. Poznaj historię marki i zakochaj się w najpopularniejszych modelach United Nude!

Z miłości

Jak to często się zdarza, spiritus movens całej historii okazała się… miłość do kobiety. Rem, jeden z założycieli marki, postanowił sprezentować wybrance swojego serca miniatury perełek architektury wielkości… kobiecej stopy. Ta romantyczna inspiracja w bezpośredni sposób przyczyniła się do powstania najbardziej innowacyjnej marki na świecie. Rem D Koolhaas przedstawił swoje projekty Galahadowi Clarksowi, którego rodzina – założyciele firmy Clarks – związana jest z branżą obuwniczą już od siedmiu pokoleń. Clark nie krył entuzjazmu, kiedy zobaczył buty oparte na geometrycznych obcasach. Koolhas i Clark połączyli siły, dzięki czemu w 2003 roku światło dzienne ujrzał pierwszy, kultowy już produkt United Nude.

Obuwnicza rewolucja

W 2003 roku cały świat mówił o United Nude. Wszystko za sprawą wizjonerskiego obuwia – Möbius. Model ten to bez wątpienia najbardziej znany produkt marki. Buty, które okazały się przełomowe dla całej branży obuwniczej, zachwycają swoją niecodzienną formą. Skórzane klapki spoczywają na koturnie z efektywnym wycięciem. Skórzana, antybakteryjna wkładka zapewni niezbędną amortyzację i przyczepność. Nietypowy kształt podeszwy to zaskakująca wygoda oraz komfort nawet podczas całodziennego, intensywnego użytkowania. Na początku XXI wieku Möbius okazał się być nie tylko futurystycznym pomysłem, ale także sygnałem, że branża obuwnicza również może się rozwijać i stawiać sobie nowe wyzwania.

Obcasy na nowo

Cały świat mody wstrzymał oddech kilka lat później, kiedy United Nude wypuścił innowacyjny model o niespotykanym wcześniej obcasie. Powstanie Emaz to skutek inspiracji wyjątkowym meblem – fotelem stworzonym przez Charlesa and Ray’a Eamesa w 1956 roku, który do dziś podziwiać można w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku. Konstrukcja niesamowitego obcasa wykonana z aluminium, zapewnia stopie maksimum stabilizacji oraz amortyzacji. Wyjątkowy model Emaz to prawdziwa gratka dla fanów oryginalnego wyglądu.

Dla odważnych

United Nude to pochwała dla matematycznej precyzji i architektonicznych form. Geometryczne kształty zamknięte w niecodziennej sylwetce sprawiają, że buty zachwycają znawców mody z całego świata. Jeśli lubisz się wyróżniać koniecznie sięgnij po produkty United Nude!

0 Komentarze