Mówi się, że w modzie już wszystko było… Jednak inwencja dyrektorów kreatywnych domów mody wciąż zadziwia. Coraz bardziej osobliwe trendy opanowują ulice, jakby będąc dowodami na to, że jednak zostało jeszcze coś do wymyślenia w kwestii ubioru. Jednym z nieszablonowych pomysłów, który ostatnio zrobił karierę w kolorowych magazynach i na modowych portalach są transparentne buty. Istnieją już niemal w każdej wersji: przezroczyste szpilki, kozaki, sandały, a nawet trampki i sneakery. Jak zrobiony jest taki typ obuwia? Czy w ogóle da się go nosić?

Wygoda – czy to możliwe?

Najbardziej znane z rozkładówek pism modowych rodzaje transparentnych butów posiadają cholewkę całkowicie stworzoną z przezroczystego materiału. Do ich produkcji używa się tworzyw sztucznych, głównie plastiku. Niektóre modele zamiast niego posiadają transparentną siateczkę. Nie da się ukryć, że ani jeden ani drugi materiał nie należą do najwygodniejszych. Jeśli pokrywa on niewielką powierzchnię (np. w przypadku klapków lub sandałków), noszenie butów nie powinno być bardzo niekomfortowe, ale czy długie kozaki z tworzywa sztucznego mogą być zdrowe dla stóp? Oceńcie same.

Różne oblicza transparentności

Wśród przezroczystych modeli butów możemy znaleźć całkowicie transparentne modele, których nie tylko cholewka, ale także obcas został wykonany z tego tworzywa. Najpopularniejsze, bo wypromowane przez Kim Kardashian są botki peep toe na słupku, ale dużą popularnością cieszą się także transparentne szpilki: całkiem przezroczyste lub z łączonych materiałów. Te drugie już od lat znajdują się w ofercie takich obuwniczych gigantów jak Christian Loubotin. W sklepach znajdziemy także obuwie jedynie przyozdobione elementami z tworzywa sztucznego, np. na obcasie lub przy cholewce. Więcej? Sandałki, klapki, kozaki, sztyblety… nie istnieje już model, który nie powstałby w przezroczystej wersji.

buty transparentne

Na jaką okazję?

Bez wątpienia takie buty nie są jednak dla każdego. Po pierwsze na pewno nie będą nimi zachwycone fanki naturalnych materiałów. Po drugie transparentne buty wymagają idealnego dopasowania i… zadbanych stóp. Oczywiście wtedy, kiedy chcesz nosić je na gołe stopy. Blogerki modowe łączą je bowiem także z grubymi skarpetami, a więc obuwie nada się nie tylko na wysokie temperatury, ale także sezon pre-fall. Buty będą idealne dla kobiet, które chcą optycznie wydłużyć sylwetkę. Bez wątpienia są też idealne na imprezę, nadają się na spotkanie z przyjaciółkami czy wypad na miasto. Dobry akcent dla kobiet, które na co dzień ubierają się zachowawczo, ale chcą wprowadzić do stroju element szaleństwa oraz po prostu dla zapalonych fashionistek!

0 Komentarze