W kategorii „piękna historia marki modowej” zdecydowanie wygrałby Toms. To buty, które naprawdę powstały z potrzeby serca, a ich stylistyka niezmiennie zachwyca i zdobywa coraz szersze rzesze fanów. Założyciel brandu, choć zaczął robić buty w imię idei, miał też nosa do biznesu, bo dziś tomsy są jednymi z najbardziej rozpoznawalnych modeli obuwia na całym świecie. Jak to się stało?

Dzieło przypadku

Argentyna. Rok 2006. Blake Mycoskie odbywa swoją podróż i zaprzyjaźnia się z tamtejszymi mieszkańcami, głównie z dziećmi. Spostrzega, że nie mają one odpowiedniego obuwia i zastanawia się, w jaki sposób może im pomóc. Po powrocie do Kalifornii wpada na pomysł szczególnego modelu biznesowego marki obuwniczej, znanego dziś pod oficjalną nazwą One for One. Jego działanie polega na tym, że każdy zakup butów lub akcesoriów z kolekcji Toms Shoes wiąże się z realną pomocą dla ludzi w potrzebie. W ten sposób od 2006 roku dostarczono 60 milionów par butów dla dzieci, Toms Eyewear przywrócił wzrok czterystu tysiącom ludzi, a Toms Roasting Company pomogła zapewnić wodę wystarczającą na 335 tygodni życia. W 2015 roku powstał kolejny sektor marki – Toms Bag Collection, który ma fundować szkolenia dla kobiet, które będą odbierać porody. A do tej pory dochód ze sprzedaży torebek pomógł w bezpiecznych porodach dwudziestu pięciu tysięcy kobiet. Toms z pewnością zasłużył na nazywanie go marką z misją!

Dobry produkt

To wszystko nie byłoby jednak możliwe gdyby nie fantastyczne buty, które pokochał cały świat. Na początku były to charakterystyczne espadryle, wzorowane na tradycyjnych, argentyńskich butach. Z czasem do oferty dołączyły też inne modele. Jakie są buty Toms? Przede wszystkim ultralekkie, dzięki czemu komfort noszenia ich jest na najwyższym poziomie! Poza tym ich cholewki wykonane są z przewiewnych materiałów tekstylnych, które zapewniają cyrkulację powietrza nawet w upalne, letnie dni. Oferta marki skrupulatnie powiększa się o unikalne wzory. Wybierać można z klasycznych, stonowanych, jednolitych barw oraz różnorodnych, ciekawych printów w intensywnych kolorach, by jak najlepiej wyrazić swój indywidualny styl.

Świetnie wykonane, przewiewne i wygodne buty, które dają poczucie spełniania dobrego uczynku. Dzięki marce Toms to naprawdę możliwe!

toms-alpargata56474199-big toms-alpargata56474218-big toms-alpargata56474234-big toms-alpargata56474248-big toms-anniversary-alpargata56474208-big toms-classic-alpargata toms-classic-alpargata56474238-big toms-vintage-tile-alpargata56474220-big

0 Komentarze