Działająca od 1856 roku, jedna z najstarszych firm obuwniczych, nie ma sobie równych. Jest absolutnie bezkonkurencyjna, bo nie ma innych tak znanych kaloszy, jak te z logiem Hunter. Jaki jest przepis na tak spektakularny sukces i długą obecność w branży?

Gumowe kalosze dla żołnierzy

Jeszcze kilka lat temu obuwie z gumy było używane głównie do celów roboczych, a sama marka Hunter produkowała opony samochodowe i inne części do aut. Zacznijmy jednak od początku. W 1856 roku amerykański przedsiębiorca Henry Lee Noris wylądował na szkockiej ziemi i postanowił otworzyć tam swój biznes oparty na nowej technologii procesu wulkanizacji. Jego siłą była umiejętność tworzenia trwałych produktów z gumy, która przydała się nie tylko w przemyśle samochodowym. Zaczynał od pracy z czterema osobami, by już w latach 70. XIX wieku zatrudniać ich aż 600. Popyt na obuwie z gumy wzrósł jeszcze bardziej wraz z wybuchem pierwszej wojny światowej. To właśnie Hunter tworzył dla armii obuwie, które chroniło żołnierzy w okopach. Sytuacja powtórzyła się w 1939 roku. Firma Norisa prężnie działała, ale prawdziwy sukces miała dopiero przed sobą.

Jak kalosze podbiły street wear

Przełomem w Hunterze był rok 1956, kiedy powstał flagowy model butów – Green Wellington, znany i lubiany do dziś. Wtedy zyskał uznanie rodziny królewskiej. W 1977 zamówił je Książę Edynburga, a w 1986 sama królowa! To był początek ogromnej przemiany. Za sprawą Księżnej Diany i Kate Moss buty z gumy zyskały status kultowych. Dziś są najpopularniejszym obuwiem festiwalowym i królują na ulicach miast w deszczową pogodę. Perfekcyjnie wyglądają zarówno ze spodniami, jak i spódniczkami i sukienkami. Jednak przede wszystkim fantastycznie chronią stopy!

Najlepsze na niepogodę

Wyjątkowa wytrzymałość gumy, przyczepna podeszwa i miękka, materiałowa wyściółka łączą się tutaj z unikalnym designem. Choć naprawdę niełatwo zrobić coś ładnego z gumy, to Hunter świetnie sobie z tym radzi, proponując coraz to bardziej wyszukane wersje kolorystyczne. Wieloletnia tradycja i renoma marki sprawiają, że kalosze Hunter nie mają sobie równych. Są uwielbiane przez festiwalowiczów, celebrytów i fashionistów. Jeśli w deszczu można wyglądać elegancko, to na pewno w butach z ich logo!

 

hunter-womens-original-tall587hunter-womens-original-tall587

0 Komentarze