Zimowa klasyka z działu butów? Ocieplane botki, znane na całym świecie pod uniwersalną nazwą Emu. Płaskie, wygodne, zapewniające ciepło buty dostępne są dziś we wszystkich sieciówkach, jednak te prawdziwe i oryginalne powstają w Australii z dbałością o najwyższą jakość wykonania.

Eem-you

Można powiedzieć, że marka zajmująca się tworzeniem emu ma długoletnią historię, bo założona została już w 1948 roku przez Gordona Jacksona. Jednak większość ludzi na świecie zaczęło ją kojarzyć dopiero w 1994, kiedy nastąpił prawdziwy przełom. Firmę odkupił Andrew Raggata, który zmienił jej nazwę na chwytliwe i łatwe do zapamiętania EMU Australia. Wybór był oczywisty – emu to narodowy, australijski ptak, który dodatkowo przejawia cechy spójne z filozofią marki. Buty, podobnie jak emu, są wytrzymałe, radzą sobie doskonale w każdych okolicznościach przyrody, a ich właściciele mogą dumnie kroczyć, nie zatrzymując się i nie cofając. Po flagowym produkcie, który swoją drogą początkowo zaprojektowany został dla surferów w trosce o ich wygodę, i dobrej nazwie, przyszedł też czas na unikalne logo. Ten dziwny znaczek nie jest przypadkowy – to graficzne odwzorowanie śladów emu! Cała koncepcja marka jest niezwykle spójna, również jeśli chodzi o wykonanie i użyte materiały.

100% natury

Buty emu powstają w stu procentach naturalnie – od kolorystyki aż po materiały. Produkty tej marki odzwierciedlają naturalny krajobraz Australii, dlatego występują w kolorach ziemi – beżach, brązach i zieleniach. Za ich ciepło odpowiada specjalna wełna z owiec merynosów. Nie tylko trzyma ciepło, ale także wykazuje właściwości wodoodporne i jest nadzwyczajnie miękka. Dzięki temu chodząc w emu, ma się wrażenie chodzenia po chmurze. Wełna wyściela wnętrze butów, a cholewka z zewnątrz pokryta jest najlepszej jakości skórą naturalną lub  wytrzymałym zamszem. Co jeszcze sprawia, że buty są aż tak wygodne? Kilkuwarstwowa podeszwa, która składa się między innymi z gumy, która zapewnia wytrzymałość oraz z wstawki z pianki EVA odpowiedzialnej za amortyzację.

Coraz lepsze wzornictwo

Botki wyścielane wełną początkowo miały służyć miejscowym, jednak z czasem pokochały je gwiazdy z całego świata, by ostatecznie stać się królem street wearu. Dziś Emu są jednymi z najczęściej spotykanych butów na zimę. Nie dziwi więc, że marka stawia sobie za cel dalej przesuwać granice swoich możliwości. Każdego roku proponują swoim fanom coraz bardziej wyszukane designersko modele, przygotowywane wciąż z dbałością o najwyższą jakość i komfort!

[su_slider source=”media: 181,182,183,184,185,186,187,188,189,190″ width=”800″ height=”800″ title=”no”]

 

Buty EMU dostępne między innymi tutaj

0 Komentarze