Która z pań nie ma w swojej szafie choć jednej pary balerinek? To jedno z najpopularniejszych typów obuwia wśród kobiet. Można je szybko założyć i zdjąć, nadają się do niemal każdego stroju i zajmują niewiele miejsca, więc z powodzeniem mieszczą się w torbie, co pozwala w momencie krytycznym dla stóp zamienić szpilki właśnie na słynne „cichobiegi”. Niestety, na rynku funkcjonuje wiele butów o sylwetkach balerin, które nie tylko nie służą stopom, ale wręcz im szkodzą! Nie należą do nich jednak Butterfly Twist – obuwie marki, która została stworzona do tego, aby zadbać o kobiece nogi.

Historia pewnego zakładu

Skąd wziął się pomysł na firmę produkującą niemal tylko baleriny? To bardzo ciekawe. Zaczęło się od zakładu, którego przegrany przez cały wieczór miał paradować w szpilkach. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że założyli się… mężczyźni. Dwóch braci (Emmanuel Eribo, Frank Eribo) i ich wspólni przyjaciele szkolni (Mark Quaradeghini, Philippe Homsy) nie ujawnili kto przegrał, wiadomo natomiast, że nie udało mu się spełnić warunków gry. Ale cała sytuacja dała jej uczestnikom do myślenia – to wtedy powstał pomysł na markę, która odciąży kobiece stopy. Zdając sobie sprawę z tego, że w szpilkach ciężko wytrzymać cały wieczór czy noc, chłopaki zaczęli zastanawiać się, jakie buty będą stworzone do tego, aby je przechowywać w torebce i w odpowiednim momencie zamienić szpilki właśnie na nie. Tak powstała technologia Twist Tech.  Trzy warstwy podeszwy, dodatkowa wkładka pod piętą i wysokiej jakości materiały, z których wykonane są cholewki – to wszystko sprawia, że Butterfly Twist stały się ulubionym obuwiem kobiet nie tylko podczas długich powrotów z imprez, ale także na co dzień.

baleriny butterfly twist pomarańczowe

Kolorowo, pięknie, modnie

Wygoda to jedno, a walory estetyczne to drugie. Okazało się, że panowie znają się nie tylko na wygodzie, ale także mają dobry gust! Wśród modeli proponowanych przez markę można znaleźć zarówno klasyczne modele w stonowanych odcieniach, jak i kolorowe balerinki w urocze desenie. Na przykład model Olivia ma cholewkę wykonaną z prześwitującego materiału w serduszka, a Christina pokryte są już cekinami. Znajdą coś dla siebie także miłośniczki typowo wakacyjnych klimatów – serie Gigi i Carla mają na podeszwach charakterystyczny dla espadryli splot, który przywodzi na myśl upalne lato. Krótko mówiąc Butterfly Twist można zabrać i do biura i na imprezę. To chyba właśnie ta uniwersalność jest sekretem ich sukcesu. Cóż, aż trudno uwierzyć, że cała historia firmy zaczęła się od niewinnego żartu!

baleriny butterfly twist

 

0 Komentarze